FestivalFilme/ProgramInfoDespre noiArhivăPresăContact
Filme/Program
mai
2016
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Bucureşti
13 14 15
Baia Mare
20 21 22
Tîrgu Mureş
20 21 22
Cluj-Napoca
27 28 29
Hunedoara
27 28 29
Timişoara

Jurnal

Premiul publicului

Capitala Europeană a Culturii 2021
Shakespeare
10 prieteni ai FFE

Filme/Program


        mod de afişare: listă completă | grid
 

Bucureşti - Cinema Studio

Miss Violence (Grecia)
09-05-2014 19:30
Ziua filmului studenţesc (UNATC - România)
10-05-2014 15:00
Călătoria (Slovenia)
10-05-2014 17:30
Shorts by Adrian Sitaru – Chefu’ / Excursie / Counterpart
10-05-2014 19:00
Don Juanii (Cehia)
10-05-2014 20:30
Eterna întoarcere a lui Antonis Paraskevas (Grecia)
11-05-2014 15:00
Shell (Marea Britanie)
11-05-2014 17:00
A fost fiul (Italia)
11-05-2014 19:00
Adio, Berthe! (Franţa)
11-05-2014 21:00
Excentricităţile unei blonde (Portugalia)
12-05-2014 18:00
Straniul caz al Angelicăi (Portugalia)
12-05-2014 19:15
Lunetistul (Danemarca)
12-05-2014 21:00
Câte-o armă-n fiecare mână (Spania)
13-05-2014 18:00
Cântece pentru un muzeu (România)
13-05-2014 20:00
Dragostea iubeşte coincidenţele (Turcia)
14-05-2014 18:00
Tura divină (Ungaria)
14-05-2014 20:00
Copiii din Kinshasa (Belgia - Comunitatea Valonia - Bruxelles)
15-05-2014 18:00
Peşte şi cartofi prăjiţi (Cipru)
15-05-2014 20:00
 

Bucureşti - Cinema Elvire Popesco

Băieţii şi Guillaume, la masă! (Franţa)
09-05-2014 18:00
McCullin (Marea Britanie)
09-05-2014 20:00
Sufletul cântului (Irlanda)
10-05-2014 15:00
Aventurile lui Tadeo Jones (Spania)
10-05-2014 16:00
Fantomele din Piramida (Danemarca)
10-05-2014 17:45
Canibalul vegetarian (Croaţia)
10-05-2014 19:00
Maratonul (Olanda)
10-05-2014 20:30
Germaine (Belgia)
11-05-2014 15:00
September (Grecia)
11-05-2014 17:00
Ultimii piraţi din Marea Neagră (Bulgaria)
11-05-2014 19:00
Bucureşti, unde eşti? (România)
11-05-2014 20:30
Casa bântuită (Italia)
12-05-2014 18:00
La limita de jos a cerului (Moldova)
12-05-2014 20:00
Max Beckmann (Germania)
13-05-2014 18:00
Păpuşa (Polonia)
13-05-2014 20:00
Miss Violence (Grecia)
14-05-2014 16:30
21 de metode de a distruge o căsnicie (Finlanda)
14-05-2014 18:30
Noua Call Girl (Suedia)
14-05-2014 20:00
Călătorie în Portugalia (Portugalia)
15-05-2014 18:00
Soldatul Jane (Austria)
15-05-2014 20:00
 

Bucureşti - ICR (Aleea Alexandru)

ANIM`EST PICK - Ursul uriaş
11-05-2014 17:00
Anim`est PICK – SCURTMETRAJE ANIMASH
11-05-2014 19:00
ANIM`EST PICK - Alois Nebel
11-05-2014 21:00
 

Tg. Mureş - Cinema ARTA

Shell (Marea Britanie)
16-05-2014 19:00
Casa bântuită (Italia)
17-05-2014 14:00
Câte-o armă-n fiecare mână (Spania)
17-05-2014 16:00
Tura divină (Ungaria)
17-05-2014 18:00
La limita de jos a cerului (Moldova)
17-05-2014 20:00
Copiii din Kinshasa (Belgia - Comunitatea Valonia - Bruxelles)
18-05-2014 14:00
Maratonul (Olanda)
18-05-2014 16:00
September (Grecia)
18-05-2014 18:00
Călătoria (Slovenia)
18-05-2014 20:00
-
Organizator:
Parteneri:
Parteneri locali:
Cu sprijinul:
Media: